IP Adresi Gizleme

IP adresi gizleme konusunda Proxy ve VPN kullanımı gibi 2 farklı yöntem öne çıkar. Uzmanlar imkanınız varsa ücretli VPN programlarından yararlanmanızı ...

Sep 7, 2023 - 20:44
Sep 11, 2023 - 21:51
 1626
IP Adresi Gizleme
IP Adresi Gizleme

IP adresi gizleme konusunda Proxy ve VPN kullanımı gibi 2 farklı yöntem bulunmaktadır.

IP adresi gizleme konusunda Proxy ve VPN kullanımı gibi 2 farklı yöntem öne çıkar. Uzmanlar imkanınız varsa ücretli VPN programlarından yararlanmanızı önerirler. Bu programlar hem IP adresinizi derin bir şekilde gizlerler hem de güvenlidirler.

VPN ile ip adresi gizleme

VPN, ip adresi gizlemenin en güvenilir yoludur. Ücretli ve ücretsiz VPN hizmeti veren servis sağlayıcıların aşağıda bir listesini bulabilirsiniz. Ücretsiz VPN servislerinde bazı kısıtlamalar bulunabileceğini ve hizmet devamlılığı konusunda bazı zamanlar sorun yaşayabileceğinizi unutmayın.

VPN Servis Sağlayıcılar

  1. Express VPN
  2. Nord VPN
  3. Surfshark VPN
  4. Ivacy VPN
  5. Windscribe VPN
  6. Hide.me
  7. Smart DNS Proxy

Proxy ile ip adresi gizleme

Proxy sunucuları ise zaman zaman güvenlikten yoksun olabilirler. Ayrıca IP adresini tam olarak gizlemeyen birçok Proxy sunucu türünün de olduğu söylenebilir. Aynı zamanda Proxy internet hızı ciddi anlamda düşürür. Bu yüzden mecbur kalınmadıkça Proxy kullanılması önerilmez.

IP adresinizin gizliliğini test etmek için yukarıdaki yöntemleri kullanmadan önce ip sorgulama yaparak ip adresinizi not alın. Yöntemi aktif ettikten sonra ise tekrar ip adresinizi sorgulayın. Daha önce kaydettiğinizden farklı bir adres görüntülüyorsanız ip adresi gizleme işlemi başarılı olmuş demektir.